K2 Content — Освітній портал — Освітній портал Mon, 11 Nov 2013 19:30:35 +0200 Joomla! - Open Source Content Management uk-ua Виховний захід для 2 класу "Похід до зоопарку" /index.php/vykladachu/predmety/inozemni-movy/item/801-vykhovnyi-zakhid-dlia-2-klasu-pokhid-do-zooparku /index.php/vykladachu/predmety/inozemni-movy/item/801-vykhovnyi-zakhid-dlia-2-klasu-pokhid-do-zooparku

Тема: Похід до зоопарку.

Мета: освітня : повторити лексичні одиниці з теми «Тварини»;

розвиваюча: розвивати увагу, мовну здогадку, мислення,  уяву та моторику пальців учнів;

виховна : мотивувати дітей до вивчення англійської мови я засобу комунікації, виховувати культуру спілкування та поведінки у колективі, бережне ставлення до тварин.

Обладнання: жетончики ( The cats , The foxes , the chicks );фізкультхвилинка з Міккі та Міні; магнітна дошка, стікери, зображення смайлів;  малюнки звірів (розрізані на 4 частини); зірки; віршики «Ввічливі слова» та « The zoo », презентація «Похід до зоопарку».

Тип уроку: урок – екскурсія.

Компетентності: комунікативна, творча, соціокультурна.

Х і д заходу.

І. Привітання. Повідомлення теми заходу.

Учитель шикує дітей парами та вітає.

Teacher : Good morning . Nice to see you again , children . Do you like animals?

Pupils: Yes, we do.

Teacher : Do you like going to the zoo?

Pupils: Yes, we do.

Teacher : So, let’s go to the zoo.

Учні шагають на місці, тримаючись за руки та разом із вчителем розповідають віршик « The zoo ».

I like going to the zoo,

To the zoo, to the zoo.

Come with me to the zoo,

To the zoo, to the zoo.

Teacher : Today we are going to play the zoo- game . Підійдіть, будь ласка, до столу та візьміть кожен собі жетончик. У нас буде 3 команди - перша займає стол 1, друга – 2 і третя команда сидітиме за столом 3. Всі команди прийматимуть участь у декількох конкурсах і по їх закінченні ми дізнаємось команду-переможця.

(Діти беруть жетони та поділяються на три команди The cats , The foxes , the chicks ).

II . Основна частина.

1. Культура поведінки.

Teacher :  Ось ми і в зоопарку ( 1 слайд). First of all ,  насамперед, скажіть , діти, а зоопарк - це людне місце?

Pupils : Так!

Teacher :  Ми пам’ятаємо, що повинні гарно себе поводити в таких місцях, показувати свою культуру поведінки та спілкування. Тому на початку гри згадаємо ввічливі слова англійською мовою. Я читатиму вам віршика, а ви спробуйте доповнити ті місця, які я забуду англійськими словами. Учитель пояснює дітям, що за кожну правильну відповідь їх команда отримає 1 бал у вигляді зірки. Яка команда першою піднімає руку, та і відповідає.

( Учитель читає віршик і робить паузу на словах, які мають сказати діти).


ВВІЧЛИВІ СЛОВА

Съел я завтрак с аппетитом:

Йогурт, булку и бисквиты.

С м олока снял ложкой пенку

И сказал: "Спасибо! Thank You!"

***

Если встал ты на ногу соседу,

Если чью-то вдруг прервал б еседу

Если с другом оказался в ссоре,

Помни: "извините" будет " sorry",

***

Вежливым быть не ленись.

Каждый день хоть раз до ста,

Если просишь, слово "please"

Говори, пожалуйста.

***

Всем при встрече какаду

Говорит: " How do you do ? »

Рад, мол, познакомиться.

Скажет и поклонится.

***

Даже если ты молчун,

Даже если бука,

Говори: "Good afternoon!"

Если встретишь друга.

Это днем, когда светло

И спешишь не очень.

А спешишь, скажи: "Hello!"

Как бы между прочим.

Вечер выдался плохой,

С ветром или с ливнем.

Все равно, придя домой,

Ты скажи: "Good evening!"

Посмотри: опять светло,

Синь на небосклоне.

Утро доброе пришло.

Говори: "Good morning!"

***

Будь вежлив и не забывай,

Прощаясь говорить :

"Good-bye!"

Teacher Children, look at the screen. Не забувайте казати ці слова кожен день своїм товарищам та ,навіть, незнайомим людям! ( 2 слайд).

За це завдання можна отримати 9 балів.

2.Конкурс «Збери малюнок».

Teacher :  Рухаємось стежками зоопарку. Now, I see you know many polite words in English. Тепер кожна команда спробує зібрати свій маленький зоопарк.  Я маю конверти з тваринками, але ось проблема – малюнки в цих конвертах поділились на декілька частин і перемішались. Ви поможете мені їх скласти?

Pupils : Так!

Teacher :  Тоді не будемо гаяти часу!

Учитель пояснює правила конкурсу : учні повинні зібрати малюнки та потім назвати тварин та їх колір  англійською мовою, використовуючи структуру « It is ( a ) ». За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал.(Учитель роздає кожній команді по 3 малюнка тварин).

Кожна команда може отримати 3 бали.

3.Конкурс «Поверни дитинку матусі».

Горизонтальный свиток: На фермі  поряд  із зоопарком загубились маленькі тваринки. Вони самі не помітили, як далеко відійшли від своїх матусь. Серед багатьох звірів вони швидко загубились!  Вони хочуть повернутись до своїх матусь. Хто може допомогти, не залишайтесь байдужими до звірів!

Teacher :  Ми продовжуємо нашу екскурсію, але поки  ми з вами  представляли своїх тварин,  тут таке трапилось! Ось , подивіться якесь оголошення! Давайте його прочитаємо.

На фермі поряд із зоопарком загубились маленькі тваринки.
Вони самі не помітили, як далеко відійшли від своїх матусь.
Серед багатьох звірів вони швидко загубились!

Вони хочуть повернутись до своїх матусь.
Хто може допомогти, не залишайтесь байдужими до звірів!








(Учитель показує 3 слайд та читає його).

Teacher :  (Демонструє 4 слайд) . Давайте допоможемо нашим молодшим друзям знайти матусь! Адже ми повинні бережно ставитись до тваринок і не залишати їх у біді! Ви маєте правильно з єднати слова і тоді всі звірі повернуться до батьків.

Кожна з команд отримує картки, на яких написані назви тварин та їх дітей.

A pig duckling

A hen                          cow cub

A duck                        chicken

A cat                           puppy

A dog                          piglet

A cow                          kitten

Учні повинні стрілочками позначити дорослу тваринку та її дитину. Завдання виконується 3 хвилини, по їх закінченні учні кладуть ручки, а учитель виводить на екран телевізора правильні відповіді ( 5 слайд). Учні порівнюють їх зі своїм виконаним завданням та кажуть учителю скільки помилок вони зробили.

Teacher :  Молодці, діти! Ви виявились не байдужими! Повернули діточок своїм матусям ( 6 слайд).

Без помилок команда отримує 3 бали; 1 помилка – 2 бали; 2 і більше помилки – 1 бал.

4.Фізкультурна хвилинка з Міні і Міккі.

Teacher :  Ось ми з вами підійшли до мишенят. Діти, як ми з вами гарно постарались! А гарні справи ніколи не залишаються непоміченими, тому і нам вирішили подякувати ці веселі та кумедні тваринки Дивіться! Це Міні та Міккі, які запрошують вас трохи відпочити та розважитись з ними. Stand up , please !

Діти під музику виконують рухи.

5.Конкурс  «Вгадай кота у мішку!»

Teacher :  У той час як ми танцювали, до зоопарку привезли нових мешканців. Це і є завданням наступного конкурсу для вас, діти. Трошки ми з вами відпочили, а зараз час подумати. Мені потрібні 2 помічники, по 1 з кожної команди. (Учитель викликає до себе 2 учнів і пояснює правила конкурсу). Зараз ми з вами спробуємо вгадати іграшку на дотик.

Кожній команді учитель пропонує вгадати 2 іграшки, які сховані у мішку. Діти їх торкатимуться і називатимуть. За правильну відповідь отримують 1 бал за кожну іграшку.

За конкурс можна отримати 2 бали.

ІІІ. Заключна частина.

1.Підведення підсумків.

Teacher :  Молодці, діти, скільки корисних завдань виконали! ( 7 слайд). Нажаль, наша подорож добігла кінця і мені хотілось би виконати з вами наступне завдання. Я почну речення, а ви його продовжите:

- Культурно поводитись у людному місці – це означає……….

- Ми зустріли таких тварин, як…………………..

- Ми повинні ставитись до тварин - друзів наших молодших з …………

- Мені сподобалось………………………

-  Мені не сподобалось….……………….

2. Вислови емоції.

Teacher :  Тепер, мені хотілось би дізнатись, які емоції залишив у вас наш урок. Візьміть, будь ласка, ці стікери та приклейте їх до дошки.

На початку уроку на столі кожної команди учитель залишає по 4 стікери, які учні зараз повинні приклеїти до того смайлика, який висловлює емоцію учня по закінченні заходу. На магнітній дошці учитель розміщує 2 смайли – веселого та сумного.

Після того, як учні повісять свої стікери, учитель висловлює слова подяки за урок.

]]>
[email protected] (Ирина) Іноземні мови Tue, 05 Nov 2013 18:43:13 +0200
Конспект уроку. Англійська мова. 3 клас. Дикі та домашні тварини. Подорож до країни тварин. /index.php/vykladachu/predmety/inozemni-movy/item/800-konspekt-uroku-anhliiska-mova-3-klas-dyki-ta-domashni-tvaryny-podorozh-do-krainy-tvaryn /index.php/vykladachu/predmety/inozemni-movy/item/800-konspekt-uroku-anhliiska-mova-3-klas-dyki-ta-domashni-tvaryny-podorozh-do-krainy-tvaryn

Тема: Подорож до країни тварин.

Мета:

освітня –систематизувати лексичний мінімум за темою «Дикі та домашні тварини», тренувати у вживанні назв кольорів, дієслова «са n »,  частин тіла тварин; практикувати учнів у складанні речень;

розвиваюча – розвивати навички усного монологічного та діалогічного мовлення учнів, їх зорову та слухову пам’ять;

виховна – виховувати в учнях бережне ставлення до тварин та навколишнього середовища.

Задачі: вдосконалювати навички діалогічного та монологічного мовлення учнів (з використанням електронних презентацій  ),   тренувати у  складанні речень із використанням зорової опори, гри «Чиє сонечко яскравіше?»; підтримувати рухливу активність учнів на уроці за допомогою фізкультурних хвилинок .

Очікувані результати: вміння описувати тварину за малюнком ( назву, колір, частини тіла, що вміє робити), легко розпізнавати питання Whoisit ? Where does it live? What can it do? та використовувати їх у мовленні .

Компетентності : загальнонавчальна , лінгвістична .

Обладнання : електронні презентації №1 та №2; малюнки тварин , ферми , води та лісу ; магнітна дошка ; пісня «Head and shoulders» та «How are you?»; лептоп ; іграшки кіт , собака , ведмедик та рибка , карта подорожі , білети для подорожі , картки для самоконтролю .

Вид уроку: урок закріплення знань.

Тип уроку: урок - мандрівка.

Хід уроку.

I .Організаційна частина уроку.

1. Привітання.

Відбувається у формі віршика .

Т eacher: Good morning, dear children. Nice to meet you.

Pupils:  Good morning, good morning,

Good morning to you,

Good morning, dear  teacher,

We are glad to see you. ( Діти займають свої місця ).

Т eacher: Sit down, please.

2. Повідомлення мети та завдань уроку. Введення в іншомовну атмосферу.

Учитель супроводжує свою розповідь жестами та перекладом для повного розуміння змісту.

Т eacher: Today we have an unusual lesson. It will be a trip to the Land of animals and its  islands( подорож до країни тварин , в якій ми відвідаємо 4 острови ).

Учитель показує карту подорожі та розповідає завдання уроку.

Т eacher:  On the first island you’ll repeat the names of animals, on the second island - where  they live, on the third island - what can they do and at the end of our trip you’ ll use this information in a competition on the fourth island                                              ( Наприкінці уроку ця інформація стане вам у пригоді ). Do you agree? ( Ви згодні ?)

Pupils: Yes, we do.

3. Фонетична та мовленнєва розминка .

а ) Teacher: Now, repeat after me, please! [æ] - [æ] - [æ]

Pupils: [æ] - [æ] - [æ]

Teacher: A fat cat - sat on a mat- and ate -  a fat rat

б ) Teacher: Listen to the  song.

Діти слухають пісню «How are you?» та відповідають на питання .

Pupils: I’m fine thank you.

Т eacher: Look at the screen. З нами на зв’язку знаходяться діти з Англії, вони хочуть поставити вам кілька питань.

Учитель демонструє слайди презентації , на яких зображені діти та їх питання учням. Що виглядає як телемост з англомовними дітьми. Учні мають змогу потренувати не тільки навички усного мовлення, відповідаючи на питання, а також навички читання. Учитель вдає, що це відеолисти, які надійшли учням. Використовується індивідувльна форма роботи - учні відповідають на питання по черзі.

Т eacher: What’s your name?

Pupil 1 : My name is………. ( Учитель викликає 3-4 учні ).

Т eacher: How old are you?

Pupil 2 : Iam 9(8). (Учитель викликає 3-4 учні).

Т eacher: What is your favourite animal?

Pupil 3 : My favourite animal is……..( Учитель викликає 3-4 учні ).

Т eacher: What is your hobby?

Pupil 4 : My hobby is………( Учитель викликає 3-4 учні ).

Т eacher: Now, I see that you can speak English. We can go on a trip to English isles. Are you ready?

Pupils: Yes, we are.

Т eacher: Let’ start our trip! And I give you your tickets for our trip.

Учитель кожному роздає білети для подорожі, в яких треба буде вписати своє прізвище та ім’я.

II . Основна частина уроку.

1. T he first island .

Учитель в ігровій формі знайомить дітей з головою першого острову. Він показує дітям тварин, які живуть у цій країні.  Учні пригадують назви тварин.

Т eacher: It is a cat. Its name is Mat. It has a task for you. ( Учитель використовує елементи рольової гри , в якій іграшки балакають).

Cat Mat: Name all the animals which live in the Land of animals.Lookatthescreen!

Учитель демонструє слайди (1,2,3) презентації « Тварини » та повторює питання What animal is it?, учні самостійно або із допомогою вчителя називають тварин , використовуючи структуру « It is a(an)…».



A goose

A hen

A duck

A pig

A horse

A cow

A dog

A parrot

A lion

A monkey

A elephant

A zebra

A giraffe

A frog

A turtle

A bear

A fox

2.The second island.

Т eacher: Well done, children! Now we come to the next isle. Meet the Bear Bob. It also has a task for you.

Bear Bob: Where  do all these animals live?

Учитель пояснює учням завдання. Вони мають розподілити тварин на магнітній дошці по їх домівкам. На магнітній дошці розвішені малюнки ферми, води та лісу. Учні по черзі за бажаннм виходять до дошки та прікріпляють малюнок тварини до дошки, використовуючи прийом складання речень. На екрані – 4 та 5 слайд презентації, на якому зображені диі та домашні тварини .Учитель повторює питання Wheredoesitlive ?, заохочує учнів ставити питання. Зразок :

Т eacher: A fox is a wild animal. It lives in the forest. ( Чипляє малюнок на дошку ).

A hen is a domestic animal. It lives on the farm.

Pupil 1 : A duck is a domestic animal. It lives on the farm.

Pupil 2 : A bear is a wild animal. It lives in the forest.

Pupil 3 : A cat is a domestic animal. It lives at home.

Pupil 4 : A frog is a wild animal. It lives in water.

4. The third island.

Т eacher: Our trip is going on. We move to the third isle. Meet The Dog. Its name is Ben. Listen to its task.

Dog Ben: What can animals do?

Учитель використовує наглядний метод роботи- малюнками з дошки, беручи їх по черзі та повторюючи питання Whatcananimalsdo ? Учні по черзі відповідають      ( повторення дієслова   « can »).

Pupil 1 : A fish can swim .

Pupil 2 : A bear can run.

Pupil 3 : A cat can climb.

Pupil 4 : A frog can jump.

5. Фізкультурна хвилинка «Head and shoulders».

Учні колективно виконують пісню та супроводжують її рухами.

6. The fourth island.

Т eacher: Meet Lily. It is a fish. It has a very interesting task for you.

Учитель пояснює правила лексичної гри «Чиє сонечко яскравіше?» : учні поділяються на 2 команди. З кожної команди виходить по одному учню та складають речення про тварину. За кожне вірне речення команда малює лучик своєму сонечку. На дошці намальовано два круга, який круг перетвориться на яскравіше сонечко та команда і перемагає.

Учні мають назвати тварину, її колір, частини тіла, де вона живе, домашня чи дика та що вона вміє робити. Учитель допомагає учням , описуючи малюнок ведмедя .

It is a bear.

It is brown.

It is a wild animal.

It lives in the forest.

It has got  a head, 4 legs, a small tail, a short neck, a big body, 2 eyes, 2 ears and a nose.

Одна команда отримує малюнок мавпочки, інша – жирафа.

Коли змагання закінчується учитель називає переможця, але не робить акцент на переможених, підбадьорює усих дітей.

III . Заключна частина уроку.

1.Підведення підсумків уроку. Самооцінка.

Проходить у формі самоконтролю учнів.

Т eacher: So, dear children, our trip is over. Do you like it?

Pupils: Yes, we do.

Т eacher: Now, you can name the animals, parts of their body, what can they do and where do they live. There are cards for you. You should match the mark for yourself.

(Учитель роздає картки для самоконтролю учням. Вони оцінюють свої знання по закінченні уроку).  Ви поставили собі оцінки і я теж хочу сказати, що кожен з вас дуже гарно попрацював. Я впевнена, що всі ви заслуговуєте гарних оцінок.

Т eacher :Тепер у вас є білети, які нагадуватимуть вам про цю цікаву подорож. Тож, сподіватимусь вона залишила у вас тільки гарні емоції. Вдома ви їх заповните.

2.Домашнє завдання.

Учні мають скласти розповідь про свою улюблену тварину.

3. Прощання .

Т eacher: Our lesson is over. See you soon .



Додаток 1( Де живуть тварини - малюнки водойми, ферми та лису)

Додаток 2 ( будь - якi малюнки островiв)

Додаток 3( малюнки тварини)

Додаток 4 ( білети у подорож)

Name ________________________Surname________________

Form_________________________School__________________

Name ________________________Surname________________

Form _________________________ School __________________

Додаток 5 ( картка для самоаналізу)

hardly

good

excellent

I can name the animal

I can say  what can animals do

I can say where do animals live

I can name parts of animal’s body

]]>
[email protected] (Ирина) Іноземні мови Mon, 04 Nov 2013 08:58:27 +0200
Трудове навчання. 5 клас. Урок формування та вдосконалення вмінь і навичок. Виготовлення дерев'яної іграшки. /index.php/vykladachu/predmety/trudove-navchannia/item/798-trudove-navchannia-5-klas-urok-formuvannia-ta-vdoskonalennia-vmin-i-navychok-vyhotovlennia-derev-ianoi-ihrashky /index.php/vykladachu/predmety/trudove-navchannia/item/798-trudove-navchannia-5-klas-urok-formuvannia-ta-vdoskonalennia-vmin-i-navychok-vyhotovlennia-derev-ianoi-ihrashky

Урок з трудового навчання в 5 класі

Тема: Виготовлення дерев’ яної іграшки .

Мета: ознайомити з історією та видами народних іграшок; формувати знання про матеріали та інструменти, які використовуються під час виготовлення іграшок; розвивати творчу уяву і пізнавальні інтереси учнів, навички і вміння роботи лобзиком та ножівкою; корегувати технологічну послідовність виготовлення виробу; виховувати позитивне ставлення до трудової діяльності, акуратність в роботі, уважність, старанність, дотримання правил безпеки.

Обладнання: підручники, зошити, технологічні картки, шаблони, заготовки фанери, деревини, клей ПВА, лобзики, ножівки, лінійки, кутники шліфувальна шкурка, рашпілі, напилки, інструкції, таблиці з правил безпеки, зразки готових виробів, відео « Яворівська іграшка», презентація «Види народних іграшок», ноутбук.

Міжпредметні зв’ язки: історія, креслення, образотворче мистецтво.

Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Перевірка наявності учнів і готовності їх до уроку, організація робочого місця.

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.

Бесіда.

1. Які функції виконує іграшка?

2. Які бувають іграшки?

3. Що означає назва народна іграшка?

4. Які матеріали використовують для виготовлення іграшок?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Підготувати учнів до сприйняття матеріалу, налаштувати на розв’ язання поставлених завдань .

1. Перегляд презентації «Види народних іграшок».

2. Перегляд відеофільму «Яворівська іграшка».

3. Аналіз відео перегляду. Ознайомлення з зразками готових виробів.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

Учні записують в зошити тему уроку, яка попередньо була написана на класній дошці. Усно повідомляю мету уроку.

V . Вивчення нового матеріалу

1. Робота в парах: характеристика рухомих іграшок, розвиваючих, транспортних, каталок, дергунів, вітряків і т. д.

2. Робота з підручником Технологія пиляння фанери , деревини лобзиком, ножівкою.

3. Пояснення вчителя. Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти дерев’ яну іграшку каталку «Півник». Тому я пропоную завдання на практичну роботу:

а) розмітити деталі виробу на підібраних заготовках з фанери і деревини за технологічною карткою та за шаблонами;

б) випиляти деталі виробу за розміткою;

в) оздобити деталі виробу шліфуванням.

Робота буде проводитися в групах, тому вам необхідно буде розподілити обов’ язки в кожній групі за в и дами ро боти: розмічання, пиляння і т. д.

Вимоги до практичної роботи: дотримання правил безпеки під час пиляння деревини, фанери, точність в роботі, старанність, естетичний вигляд виробу.

V І. Формування вмінь і навичок

Практична робота . Виготовлення деталей дерев’ яної іграшки.

1. Вступний інструктаж з правил безпеки під час виконання практичної роботи

2. Поточний інструктаж.

2. 1. Перевірка правильності роботи.

2. 2. Методи самоконтролю.

2. 3. Правила безпечної праці.

2.4. Контроль дотримання технологічних операцій.

3. Заключний інструктаж.

3. 1. Підбиття підсумків.

3.2. Аналіз характерних помилок та порушень під час роботи.

3. 3. Оцінювання виконаної роботи і мотивація оцінок.

3. 4. Рефлексія

3. 5. Демонстрація кращих робіт.

3. 6. Прибирання робочих місць.

3. 7. Завдання додому: Ознайомлення з видами народних іграшок.

]]>
[email protected] (Иван) Трудове навчання Sat, 02 Nov 2013 17:26:07 +0200
Классный час «Что такое доброта?» /index.php/vykladachu/predmety/inshi/vykhovna-robot/item/797-klassnyj-chas /index.php/vykladachu/predmety/inshi/vykhovna-robot/item/797-klassnyj-chas

Классный час

«Что такое доброта?»

Цели.

1. Формировать у детей представление о  доброте, о хороших, добрых   поступках, показывать их ценность.

2. Учить находить у людей, такие качества личности как доброта, щедрость, отзывчивость.

3. Пробудить интерес к чтению книг о доброте.

Оборудование:

- плакат солнца с лучами и карточками,

- пословицы  о доброте;

- презентация

Ход классного часа

Учитель :  Ребята, сегодня мы поговорим о доброте. Доброта. Какое старое слово! Тысячелетия люди спорят о том, нужна ли доброта или нет?

Какого человека мы можем назвать добрым? Легко или трудно быть добрым? Споры идут, а люди страдают от того, что доброты в их жизни не хватает. Оглянитесь вокруг, какими недружелюбными  и равнодушными бывают порой люди по отношению друг к другу. Именно доброта сближает людей, как ничто другое, она тот язык, на котором с вами всякий захочет разговаривать.

Доброта избавляет нас от одиночества, душевных ран  и не прощёных обид.

Прикоснись ко мне добротой, Слайд 2

И болезни смоет волной,

И печаль обойдёт стороной,

Озарится душа красотой…

Ребята, как вы представляете, что такое доброта? (Ответы детей).

В словаре Сергея Ивановича Ожегова слово «доброта» определяется как «отзывчивость, душевное расположение к людям, стремление делать добро другим».

Как вы думаете, где живёт доброта? (Ответы детей).

Чтобы представить, вспомните свою маму, ведь она и является олицетворением добра. Послушайте стихотворение Л.Николаенко.

Ученик . В доме добрыми делами  занята,

Тихо ходит по квартире доброта.

Утро доброе у нас,

Добрый день и добрый час,

Добрый вечер, ночь добра,

Было доброе вчера.

И откуда, спросишь ты,

В доме столько доброты.

Что от этой доброты

Приживаются цветы,

Рыбки, ёжики, птенцы?

Я тебе отвечу прямо:

Это мама, мама, мама!

Учитель: Доброта в первую очередь должна жить в ваших сердцах.

Добрые сердца - это сады.

Добрые слова - корни.

Добрые  мысли – цветы.

Добрые дела – плоды.

Так заботьтесь о своём саде и не позволяйте ему зарастать сорняками, наполняйте его солнечным светом, добрыми словами и добрыми делами.

В каждом из нас есть маленькое солнце. Это солнце - доброта.

Мы знаем, что ласковое, доброе слово душу согревает, а сейчас мы сделаем так, что плохих слов вообще не будет.

Задание состоит в том, чтобы карточки с плохими словами заменить на лучики солнца с хорошими словами. Задание выполняем на доске.

Грубый                      Ласковый

Злой                           Добрый

Жадный                     Щедрый

Грустный                   Весёлый

Горе                            Радость

Ненависть                  Любовь

Обман                         Правда

Вот теперь замечательное солнышко получилось. Прочитаем слова, которые сейчас получились.

Посмотрите музыкальный  клип и пойте, если знаете слова.

Добрый человек – это

- тот, кто любит людей и помогает им;

- любит природу и сохраняет её;

- любит животных и защищает их, проявляет к ним милосердие.

Послушайте стихотворение.

Кто любит собак

Или прочих животных,

Серьезных котят

И щенков беззаботных,

Кто может любить и козла, и осла-

Тот людям в века

Не делает зла.

Р. Сеф

Доброта- это стремление человека сделать счастливее людей. Понять и исполнить желание другого.

Следовательно, основное назначение человека - творить добро.

Слово «добро» в словаре Ожегова- это всё положительное, хорошее, полезное.

Философы считают, что осознание сделанного добра - это уже награда для человека. Просто делая добро, никогда не надо ожидать благодарности.

Следовательно, основное назначение человека - творить добро.

Может быть, именно поэтому ещё в старой азбуке буквы обозначались словами.

Обратите внимание на слайд,

это буквы славянской азбуки(кириллицы): аз, буки, веди, глаголь, добро, живите, земля, люди, мыслите, покой.

Азбука как бы призывала: «ЛЮДИ ЗЕМЛИ, МЫСЛИТЕ, ДУМАЙТЕ И ТВОРИТЕ ДОБРО». Пусть эти слова будут девизом на всю вашу жизнь.

Посеем семена добра,

Покуда сеять можем,

Пока земля, что столь щедра,

Для нас не станет ложем.

(Фирдоуси)

Народная мудрость гласит: «Жизнь дана на добрые дела».

Спешите, ребята, их делать. Стремитесь к этому всю свою жизнь.

Ведь недаром народ придумал много пословиц о доброте.

Какие пословицы знаете? Давайте вспомним их.

Дети называют пословицы.

Делать добро спеши.

Добрые дела красят человека.

Без добрых дел нет доброго имени.

Добрые вести прибавят чести.

Злой не верит, что есть добрые люди.

Свет не без добрых людей.

Сделав добро – не хвались.

Худо тому, кто добра не делает никому.

Хозяин добр – и дом хорош, хозяин  худ – и в доме тоже.

Добрая слава лежит, а худая бежит.

Учитель: Молодцы, ребята, вы знаете много пословиц о доброте.

А сейчас мы должны собрать пословицы.

Доброе слово и кошке приятно.

На добрый привет добрый ответ .

Не ищи красоты, а ищи доброты.

Жизнь дана на добрые дела.

Кто добро творит, того Бог отблагодарит.

Учитель: Молодцы, ребята выполнили это задание. Послушайте стихотворение, которое прочитает  Женя

Минуют дни незаметно,

Идут года не спеша.

Как искра, ждущая ветра,

Незримо тлеет душа.

Когда налетевший ветер

Раздует искру в пожар,

Слепые люди заметят:

«Не зря уголёк лежал!»

Учитель: Спешите делать добрые дела. Об этом Гёте сказал: «Не часто  людям даётся повод для таких высоких дел! Спешите творить добро!»

Ученик: Я хочу, чтобы все смеялись,

Чтобы мечты всегда сбывались,

Чтобы детям снились сны,

Чтобы утро добрым было,

Чтобы мама не грустила,

Чтобы в мире больше не было войны.

Не стой в стороне равнодушно,

Когда у кого-то беда.

Рвануться на выручку нужно

В любую минуту всегда.

И если кому-то, кому-то поможет

Твоя доброта, улыбка твоя,

Ты счастлив, что день не напрасно был прожит,

что годы живёшь ты не зря!

Учитель : О добрых делах долго помнят люди.

Ученик: Стираются лица и даты,

Но всё ж до последнего дня

Мне помнить о тех, что когда-то

Хоть чем-то согрели меня.

Согрели своей плащ-палаткой,

Иль тихим шутливым словцом,

Иль чаем на столике шатком,

Иль попросту добрым лицом.

Как праздник, как счастье, как чудо

Идёт доброта по земле.

И я про неё не забуду,

Как я забываю о зле.

Учитель: Ребята, вы много читаете сказок и знаете наверняка, что добро всегда побеждает зло.

Вот выставка книг , которые я вам предлагаю прочитать. В основном тут сборники сказок, где вы найдёте по оглавлению понравившуюся сказку  и прочитаете её.

А сейчас узнаем как вы любите сказки и знаете ли героев их.

Игра «Сказка».

Я буду называть сказочного героя, а вы отвечайте, добрый он или злой. Если добрый, вы радостно хлопайте в ладоши, если злой – закрывайте лицо ладошками. (Иван – царевич, Кощей Бессмертный, Золотая рыбка, Дюймовочка, Карабас-Барабас, Красная Шапочка, гуси-лебеди, Баба-яга, Золушка,  Морозко,  Мальвина, котЛеопольд)

- А на какого героя вы хотели бы быть похожим? Почему? (Ответы детей)

Посмотрите  на слайд. Это герой мультфильма, который всегда забывал о зле.

Узнали? Кто же это? Кот Леопольд.

Из какого мультфильма? (Ответы детей)

Расскажите, что вы знаете о нем.

Так каким мы видим кота Леопольда? (добрым, вежливым, аккуратным, он не отвечает злом на зло)

Опишите выражение его лица. (ДОБРЫЕ глаза, ДОБРАЯ улыбка).

А почему он часто улыбается?

Какой кот Леопольд?

Что значит, по-вашему, добрый человек?

(Добрый человек всегда приветлив, вежлив, он счастлив)

Каким человека делает доброта? (красивым)

Вспомните, сколько пришлось пережить Леопольду разные пакости от мышей, но тем не менее он оставался всегда добрым и человечным.

Что же, кот Леопольд, всегда говорил? (РЕБЯТА, ДАВАЙТЕ ЖИТЬ ДРУЖНО!)

А чтобы жить дружно и всегда иметь много друзей,  нужно обладать хорошими качествами.

С которыми,  я хотела вас познакомить, но их названия рассыпались. Давайте вместе подумаем, попытаемся составить из простых слов сложные.

На доске            ДОБРО

душа

желать

нрав

порядок

сердце

совесть

Читают получившиеся слова. Проверим, правильно составили?

- Добродушный (Добрый и мягкий по характеру)

- Доброжелательность  (Желающий добра)

- Добронравный  (Отличающийся хорошим поведением, хорошим нравом)

- Добропорядочный  (Приличный, достойный одобрения, порядочный)

- Добросердечный  (Обладает добрым сердцем, ласковый)

- Добросовестный  (Честно выполняет свои обязанности)

Основа всех этих слов «добро».

Учитель: - Для чего нужно обладать такими качествами?

(чтобы жить дружно, не ссориться)

А что для этого нужно делать?

Ученик: Я желаю вам добра,

Доброй ночи до утра

Всем желаю добрых снов,

Добрых дел и добрых слов.

Уведёт ли вас дорога

От любимого порога,

Пусть вам скажет кто-нибудь:

«В добрый час и в добрый путь!»

Я желаю, чтобы с вами

Людям было веселей,

Чтобы добрыми глазами

Вы смотрели на людей.

Готовясь к классному часу, составила 4 пункта правила доброты, следуя которым можно стать чуточку добрее.

Правила доброты .

1. Будь приветлив, вежлив.

2. Будь внимателен к людям.

3. Делай добрые дела.

4. Не отвечай злом на зло.

Учитель: Давайте жить и следовать нашим правилам доброты и тогда каждый из вас будет необыкновенно красив и привлекателен, потому, что доброта украшает человека. Доброта в нас и вокруг нас.

Ребята, я уверена, что у всех вас доброе сердце, и вы делаете много добра своим ближним. Расскажите об этом всем, продолжив предложение:

«Я уважаю себя за то, что сегодня…»

Дети по очереди высказываются.

Я хочу, чтобы каждый новый день своей жизни вы начинали с улыбки и не стеснялись улыбаться себе самому, новому дню, маме, папе, учительнице, одноклассникам и всем прохожим. Пусть все будут счастливы!

Итак , какого человека, можно назвать добрым? (Ответы детей)

Трудно или легко быть добрым?

Я надеюсь, что вы вырастите добрыми, вежливыми, порядочными людьми и будете следовать законам доброты потому, что добрые дела и поступки живут вечно.

А закончить наш классный час я предлагаю песенкой кота Леопольда «Если добрый ты», споем ее вместе.

Какими вы хотите видеть себя и своих одноклассников? (Ученики передают свечу, высказывая свое мнение).

- А теперь давайте улыбнемся другу, забудем все плохое и постараемся быть добрыми.

Ведь делать добро – это здорово.

Хочется мне попрощаться,

Пожелав при этом вам,

Чтобы добрыми вы были,

Слов волшебных не забыли,

Чтобы добрыми словами

Говорили вы с друзьями.

]]>
[email protected] (Олійник Оксана Леонідівна) Виховна робот Mon, 28 Oct 2013 18:53:05 +0200
Конспект урока по русскому языку 6 класс. Краткая форма прилагательного /index.php/vykladachu/predmety/inozemni-movy/item/796-russkij-yazyk-6-klass /index.php/vykladachu/predmety/inozemni-movy/item/796-russkij-yazyk-6-klass

Урок по русскому языку 6 класс.

Тема: Полные и краткие формы имён прилагательных ,

их роль в предложении.

Написание  кратких форм с основой на шипящую.

Цель: 1) Обучать распознанию полных и кратких форм прилагательных;
дать понятие о синтаксической роли кратких прилагательных;
2) формировать навыки грамотного написания кратких прилагательных

с основой на шипящую;
3) воспитывать доброжелательность друг к другу.

Оборудование: презентация, учебник, карточки, РМ.

Алгоритм м-м

I. Организационный этап

1. Готовность класса к уроку.

2. Эмоциональное настроение.

II. Актуализация опорных знаний и умений

1. «Да-нетка».Работа с раздаточным материалом.

- Задание: ответить на вопросы «Да или нет», заполнить таблицу.

2. Проверка домашнего задания.

3. Словарная работа. Работа с раздаточным материалом.

-Задание: в данных словах вставить пропущенные буквы.

-Взаимопроверка + оценивание.

В..ликая, пр..красная, пр..ходящий, бе..шумный, г..ристый, х..лодный, деревя..ый, стекля..ый, оловя..ый, см..шной.

III. Постановка целей и задач урока

1. Ознакомление с темой и целью урока.

2. Ознакомление с оцениванием и оценочных листов учащихся.

3. Запись в тетради даты и темы урока.

IV. Работа над темой

1. Работа с таблицей.

2. Работа с учебником.

1) Теоретический материал с.96

2) Выполнение упражнений 216 (у); 218 (п).

3. Работа с раздаточным материалом.

4. Творческое задание.

1) Четыре человека работают с карточками (записать предложения, изменив полное прилагательное на краткую форму0

2) Весь класс работает по учебнику № 2 стр.124 № 3.

5. Минутка отдыха.

- «Поиграем в снежки».

6. Работа в парах.

Задание: к именам существительным дописать краткие формы прилагательных.

Задача …, дорога …, яблоко …, воздух …, квартира …,  город …

7. Работа в мини-группах. Игра «Корректор».

- Исправь ошибки, если они есть. Проверь себя и оцени.

Неправильно

Правильно

День был светл, тёпл.

Лис хитр.

Он обязаннный это делать.

Мы очень радые.

Наш край известный своими степями.

Вася больной гриппом.

Ксюша и Катя счастливые и здоровы!

Алина осторожная и внимательна.

День был светел, тёпел.

Лис хитёр.

Он обязан это делать.

Мы очень рады.

Наш край известен своими степями.

Вася болен гриппом.

Ксюша и Катя счастливы и здоровы.

Алина осторожна и внимательна .

Алгоритм м-м

I. Актуализация опорных знаний и умений

1. Работа с учебником.

1) Теоретический материал.

2) Выполнение упражнения 220 (у);

2. Работа в печатных тетрадях.

3. Творческая мастерская.

- Задание «Кто быстрее». Необходимо вставить недостающие имена

прилагательные в текст.

4. Минутка отдыха.

1) Изобразите зайчика, который прячется по кустом.

2) Изобразите бабочку, которая просыпается на цветке.

5. «Шутка-минутка».

- Задание: в данном тексте найти и перечислить все прилагательные в

краткой форме.

Лягушка – невеста.

Лягушка смотрелась в зеркало и рассуждала вслух: «Конечно, я немного толста, слишком зелена, слегка лупоглаза, не особенно молода и немного прыщава. Зато я мила, сообразительна, интересна и весьма симпатична. Глаза мои выразительны, ресницы длинны, наряды ярки и разнообразны. Несомненно, я хороша…

Кого же из женихов мне предпочесть? Крокодила не считаем: он глуп, ленив и зол. Съест ещё! Чёрный уж приятен, ловок, изворотлив, тонок, весел, внимателен и, прямо скажем, красив. Зато бобр богат, умён, знатен, настроение его всегда ровно, спокойно. Доходы его велики. Пожалуй, выйду за бобра!»

II. Подведение итогов.

1. Беседа.

2. «Грамматический волейбол».

- От данных прилагательных образовать краткую форму в разных родах и числах.

3. Оценивание учащихся.

4. Эмоциональное состояние.

III. Домашнее задание

1. Теоретический материал стр. 96-97.

2. Выполнение заданий учебник стр. 96 упр 219; печ.тетр стр. 49.

]]>
[email protected] (Олійник Оксана Леонідівна) Іноземні мови Mon, 28 Oct 2013 18:42:53 +0200