загрузка...
Понеділок, 22 квітня 2013 09:41

Фізика. Задачі. 8 клас. Взаємодія тіл. Інерція

Автор 
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Взаємодія тіл. Інерція

 1 3 якими тілами взаємодіє книжка, що лежить на столі?

 2.Чи взаємодіє з якимось тілом птиця, що летить?

3. Дія яких тіл викликає зміну швидкості волейболь­ного м’яча під час гри?

 4.Яке явище призводить до того, що обледенілим тро­туаром небезпечно пересуватися?

 5.Яке явище призводить до того, що під час різкого гальмування автобуса пасажирів «кидає» вперед?

 6.Судно заходить у порт. Капітан віддає команду «Стоп машина», але судно продовжує рухатися. Прикладом якого фізичного явища є цей випадок?

7.У супермаркетах для зручності покупців біля кас встановлено транспортні стрічки. Поряд з ними часто розміщують надписи з проханням: «Для запобігання биття скляної тари високі пляшки кладіть на стріч­ку». Чому небезпечно ставити пляшки на стрічку?

 8.Під час транспортування автомобілів або інших га­баритних вантажів їх ретельно закріплюють на за­лізничних платформах. Для чого?

 9.Якщо швидко спускатися сходами, то на поворотах потрібно триматися за поручні. Для чого?

 10.Човняр зупинився на середині озера. До берега не­далеко, але весла загублені, а на дні човна є трохи води. Чи почне човен рухатися до берега, якщо по­судиною вичерпувати з нього воду? Якщо так, то в який бік її потрібно виливати?

 11.У човні, що нерухомо тримається біля причалу, стоїть хлопчик і збирається зробити крок. Чи однаковими будуть наслідки цього руху у двох випадках: коли хлопчик зробить крок у човні та з човна на причал?

Якщо велосипед під час руху раптово наїде на перешкоду, яка гальмує переднє колесо, то він обов’язково полетить уперед. Чому?

 13.Коли розкривається парашут, його лямки досить сильно смикають парашутиста. Чому?

 14.Якщо автомобіль, що їде першим, різко гальмує, автомобіль, що їде за ним, може не встигнути за­гальмувати. При цьому водій та пасажири першого автомобіля можуть отримати травми шиї. Які кон­структивні особливості крісел сучасних автомобілів застосовують для запобігання таких травм?

 15.У стволі рушниці куля рухається під дією газів, які виникають при спалюванні пороху. На кулю, що ви­летіла зі ствола, гази перестають діяти, та вона все одно продовжує рухатися. Чому куля рухається піс­ля того, як залишає ствол?

 16.Наприкінці XIX — початку XX ст. був популярним такий цирковий трюк. Атлет лягав на підлогу, йому на груди клали важке ковадло і били по ньому мо­лотками. Якби молотками били просто по грудях, то атлет отримав би тяжкі травми, а завдяки ковадлу удари молотками не завдавали ніякої шкоди. Чому?

 17.Ви подорожуєте вночі сучасним автобусом. За ві­кнами салону суцільна темрява. За якими ознака­ми можна зрозуміти, що автобус рушає із зупинки? Шуму двигуна не чути.

 18.Коли електричка переїжджає через переїзд, її хитає з боку в бік. Чому в такі моменти пасажирам, які стоять у проході, важко втримати рівновагу?

 19.Автобус повертає праворуч. У який бік «кидає» па­сажирів?

 20.Завдяки якому явищу витрушується пил з ковдри? Поясніть, що при цьому відбувається.

 21.Щоб позбавитися пилу у ковдрі, її або витрушують, або вибивають. У чому полягає різниця?

 22.У кузові вантажівки звільнився від кріплення лег­ковий автомобіль. Чи буде він рухатися, якщо ван­тажівка збільшить швидкість? якщо загальмує? Якщо буде рухатися, то в який бік?

23.Якої форми (приблизно) набуває поверхня бетонного розчину, який перевозять у кузові вантажівки, при розгоні? при гальмуванні? Чому?

 24.Залізничні цистерни з нафтопродуктами для більшої безпеки під час руху заповнюють повністю. Чому цистерна, яку заповнено наполовину, може створи­ти небезпечну ситуацію під час транспортування?

 25.Коли буксирування несправного автомобіля здій­снюється на жорсткому зчепленні, то водій у цьо­му автомобілі не потрібен, а коли буксирування здій­снюється на буксирному тросі, водій потрібен і має бути дуже уважним. Чому?

 26.Кальмари, каракатиці та восьминоги плавають за­вдяки тому, що дуже швидко викидають воду з по­рожнини свого тіла. Яким чином викидання води до­зволяє рухатися цим молюскам? Як збігаються на­прями викиду води та їхнього руху?

 27.Космонавт перебуває на зовнішній поверхні косміч­ної станції і разом зі станцією рухається зі швид­кістю 8 км/с. У руках у нього ящик з інструмента­ми. Що космонавт має зробити з ящиком, щоб ви­передити станцію? відстати від неї?

28.На одній шальці терезів стоїть банка, на дні якої сидить муха. Терези зрівноважено. Чи порушиться рівновага терезів, якщо муха почне літати всереди­ні банки?

 29.Для того щоб зрушити з місця довгий товарний потяг, досвідчені машиністи спочатку трохи пересувають

локомотив назад, а потім рушають уперед. У чому полягає секрет такого способу зрушення з місця?

 30.Якщо у велосипеді прокололася шина заднього ко­леса й отвір маленький, велосипедисти інколи ра­зом з повітрям накачують у шину воду. Вода не дає виходити повітрю з шини. Але якщо у такий спо­сіб накачати шину переднього колеса, то керувати велосипедом набагато важче. Чому?

Вдповіді.

1. Із Землею і столом.

2. Із Землею і повітрям.

3. Дія рук гравців, Землі і повітря.

4. Явище інерції.

5. Явище інер­ції.

6. Явища інерції.

7. Під час переміщення стрічки пляшки можуть впасти.

8. Щоб вантажі не пересунулися і не пошкоди­лися.

9. Щоб дія перил допомагала змінити напрям швидкості.

10.    Можна, Якщо виплескувати воду з човна в напрямку, проти­лежному до вибраного напрямку руху.

11. Ні. Крок у човні не приведе до помітного пересування човна, а крок на берег викличе значне пересування човна від берега.

12. Це прояв явища інер­ції.

13. Під дією лямок швидкість падіння парашутиста значно зменшується, тому ця дія дуже помітна.

14. Високі підголовники врятують водія і пасажирів від відхилення голови назад.

15. Уна­слідок явища інерції.

16. Чим більшою була маса ковадла порівня­но з масою молотка, тим меншої швидкості набувало ковадло і менш помітними для атлета були удари.

17. По тому, що пасажирів при­тискає до сидінь.

18. Щоб розгойдуватися разом із вагоном, паса­жир має взаємодіяти з поручнями або іншими тілами, які жорстко закріплені у вагоні. В іншому разі — балансувати, щоб втримати рівновагу.

19. Ліворуч відносно салону автобуса.

20. Явище інер­ції. Ковдрі надають швидкості, а потім зупиняють, пил по інерції продовжує рухатися й вилітає з ковдри.

21. Витрушуючи, ковдру зупиняють, а пил продовжує рухатися; вибиваючи, ковдрі стриб­ком надають швидкості, а пил залишається у спокої.

22. Буде: назад при збільшені швидкості й уперед при зменшені швидкості.

23.    Форму похилої площини: нахил униз до кабіни при розгоні та нахил униз до задньої стінки кузова при гальмуванні.

24. У на­половину заповненій цистерні під час транспортування поверхня рідини буде коливатися, що приведе до коливань самої цистерни.

25.    Жорстке зчеплення діє на автомобіль, який буксирують, як уперед так і назад, а трос — тільки вперед.

26. Вода, яка викида­ється назад, діє на тіло молюска і штовхає його вперед.

27. Кинути його в напрямку протилежному напрямку руху станції. У напрям­ку руху станції.

28. Ні.

29. Зчеплення між вагонами мають не­ великий вільний хід. Локомотив пересувається назад — зчеплення перестають бути натягнутими. Потім рушає і спочатку тягне перший вагон, потім другий і т. д. Зрушити вагони по черзі набагато про­стіше, ніж усі разом.

30. Колесо, яке обертається і має більшу масу обода, має більшу інертність, отже, повернути його важче, ніж колесо з меншою масою обода.

Переглядів 5549 разів Останнє редагування Вівторок, 23 квітня 2013 08:23
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
 
Виктор Новосад на сервере Стихи.ру
загрузка...
« Освітній портал »   2013 р.