загрузка...
Клімова Т.А.

Клімова Т.А.

 

Тема: Додавання і віднімання  раціональних чисел. Підготовка до контрольної  роботи.

Мета: повторити і закріпити  знання   учнів  про додавання і віднімання   раціональних чисел ,підготуватися до контрольної  роботи; розвивати  уміння  учнів   застосовувати   здобуті  знання  при розв’язуванні   прикладів і задач на додавання і  віднімання   раціональних чисел; розвивати  логічне мислення ; виховувати повагу до культурної  спадщини  українського народу, виховувати культуру обчислень , записів в  зошитах  та на дошці.

Обладнання : картки , фоторобот, кольорові  олівці. 

Хід уроку:

1.     Організація  класу.

2.     Оголошення теми, мети і завдань уроку. (Учні  записують тему уроку в зошитах).

3.     Закріплення  вивченого.

А)Повторення «Математична   розминка».

1) Як додати два від’ємні числа? Або чому   дорівнює сума двох  від’ємних чисел.

2) Як додати два числа з різними знаками?

3) Сформулюйте правило віднімання  раціональних чисел.

4) Як розкрити дужки перед якими  стоїть знак  «+» ?

5) Як розкрити дужки перед якими  стоїть знак  «-» ?

 

Б) Інтерактивна  гра «Ланцюжок».

Слово вчителя:  У  місті  сьогодні я зустріла  свого  знайомого. Він художник .Він сказав , що для нашої  школи  він  зробив  чудовий  подарунок – намалював  портрет однієї  людини.  Але мій  знайомий художник надзвичайно весела та  кмітлива  людина, тому всі  відомості він закодував. І ось тепер, по одягу, віку, імені ми відгадаємо , чий це портрет.

Сьогодні ви побуваєте в ролі детективів. Кожній команді  (5 команд)  видається фоторобот . Ваше завдання  - визначити колір шапки, пальто  та  уявного  взуття героя портрета, доповнити фоторобот: розмалювати  за допомогою кольорових  олівців одяг, взуття. Вам необхідно  встановити  вік  незнайомця та його  ім’я.

ЗАВДАННЯ 1.Визначення кольору шапки:Обчисліть:

1)     23 – (-15) =38

2)     – 4,32 + 5,32 =1

3)     -15 +17 - (-15)-(-78) =95         Відповідь: 38195-чорний

Розшифровка:

 

  54614 – коричневий

10457 - білий

74690 – жовтий

  54138  - сірий

50901  - оранжевий

 38195 – чорний

19046 – зелений

56349 – червоний

 

Завдання 2: Визначення    кольору   пальта:Обчисліть:

1)     0,53+(-1,25)+(-5,6)+3,09-(-80,23) = 77

2)     -1(1/3)+ 5(2/3)+ (-(2/3)) + 4 + (- 3(2/3)) =4

3)     30- 4 -(-12)=38                       Відповідь: 77438-сірий

Розшифровка:  

1)  54614– коричневий

2)     10457 - білий

3)     74690 – жовтий

4)    77438  - сірий

5)     50901  - оранжевий

6)      38195 – чорний

7)     19046 – зелений

8)     56349 – червоний

 

Завдання 3: Визначення  кольору   чобіт:

Знайдіть    відстань   між    двома точками координатної   осі:

1)    А (-1) і В(4):  АВ=4-(-1)=4+1=5;

2)     М(-1,5) і N (2,5): МN=2,5-(-1,5)=2,5+1,5=4;

3)      К(-8,3) і L (-2,1): KL=-2,1-(-8,1)=-2,1+8,1=6;

4)    С(-2) і Е (12): СЕ=12-(-2)= 12+2=14;

Відповідь: 54614-коричневий.

Розшифровка:

 

  54614 – коричневий

10457 - білий

74690 – жовтий

  54138  - сірий

50901  - оранжевий

 38195 – чорний

19046 – зелений

56349 – червоний

Завдання 4 :Визначення    віку героя портрета:  Щоб   обчислити, скільки  років герою ,необхідно  знайти суму чисел ,які є коренями   рівняння:

А) 40-х+35-70= - 80;                             б) 120 – (х + 12) = -7;

75-70-х= - 80;                                                  120 – х – 12 = -7;

5-х= -80;                                                          108 – х = -7;

-х = -80 – 5;                                                      - х = -7 – 108;

- х = -85;                                                               -х = - 115;

Х = 85.                                                                    Х = 115.

Відповідь: 85 + 115 = 200 років.

 

Завдання 5: Визначення   імені  героя:Відповіді    до   прикладів   указують номер  букви в алфавіті, який   додається:

1)     11- (-7) + 4 = 22 – (Т);

2)     8 + х + 5 – 7 = 7;

6 + х = 7;

 х = 7- 6;

х= 1 – (А);

3)     –29 - (-32 - 17) = -29 + 49 = 20 – (Р);

4)     (- 5 + а) + (- а + 6) = 1 – (А);

5)     Відстань   між точками А(х) і В(28) дорівнює 7 одиницям. Знайдіть координату точки  А?  Розв’язок: 28 – х = 7;  - х = 7 – 28;    - х = - 21; х = 21 – (С). 

АБВГДЕЄЖЗИІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯЬ

 

 

А

Б

В

Г

Д

Е

Є

Ж

З

И

І

Ї

Й

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Щ

Ю

Я

Ь

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

22 – Т

1 – А

20 – Р

1 – А

21 – С

ВІДПОВІДЬ: ТАРАС Шевченко.

4.    Підсумок уроку:

1) Як додати два від’ємні числа? Або чому   дорівнює сума двох  від’ємних чисел

2) Як додати два числа з різними знаками?

3) Сформулюйте правило віднімання  раціональних чисел.

4) Як розкрити дужки перед якими    стоїть знак  «+» ?

5) Як розкрити дужки перед якими     стоїть знак  «-» ?

 

5.    Домашня робота. Підготуватися до контрольноїроботи.


 

«Ланцюжок»

 

1)    - 1 + (-7) =

 

2)    -32 +12 =

 

 

3)    -10 - (-20)=

 

4)    18 + (-18) =

 

 

5)    -2 – 5 =

 

6)    4,2 + (-5,3) =

 

«Ланцюжок»

 

1)    - 1 + (-7) =

2)    -32 +12 =

3)    -10 - (-20)=

4)     18 + (-18) =

5)     -2 – 5 =

6)     4,2 + (-5,3) =

 

 

«Ланцюжок»

 

1)- 1 + (-7) =

2)     -32 +12 =

3)     -10 - (-20)=

4)     18 + (-18) =

5)     -2 – 5 =

6)     4,2 + (-5,3) =

 

 

«Ланцюжок»

 

1)- 1 + (-7) =

2)-32 +12 =

3)-10 - (-20)=

4)    18 + (-18) =

5)    -2 – 5 =

6)    4,2 + (-5,3) =

 

 

 

«Ланцюжок»

 

1       )- 1 + (-7) =

2) -32 +12 =

3)    -10 - (-20)=

4)    18 + (-18) =

5)    -2 – 5 =

6)    4,2 + (-5,3) =

 

Завантажити конспект уроку 
Завантажити презентацію 

 

 

 

Виктор Новосад на сервере Стихи.ру
загрузка...
« Освітній портал »   2013 р.