загрузка...
Соболєва Катерина Дмитрівна

Соболєва Катерина Дмитрівна

Де живе хмара? О. Кротюк «наша хмара». В. Федоренко «жаліслива хмара»        

Мета: формувати в учнів уміння правильно і свідомо читати текст; удосконалювати техніку читання; розвивати мовлення, мислення, фантазію учнів; збагачувати словни­ковий запас; виховувати інтерес до художнього слова.

Хід уроку

I.       ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.      АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.       Мовленнєва розминка

1)      Робота над скоромовкою.

Бабин біб розцвів у дощ, буде бабі біб у борщ.

2)      Робота над чистомовкою.

Вітерець у лісі — Ш-Ш-Ш,             

Повзе вуж у траві — с-с-с,

Прилетів жук — ж-ж-ж,                 

Заспівав комарик — з-з-з,

Чайник пару випускає — к-к-к.               

2.       Читання оповідання С. Шаповалова «Коли скрипалять стрибунці»

3.       Робота над загадкою

  • Летить орлиця по синьому небу,
  • Крила розкрила, сонце закрила. (Хмара)         

III.     РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ» (с. 86-88)

1. Опрацювання оповідання О. Кротюк «Наша хмара»

1)      Метод «Передбачення».                

Робота в групах

За допомогою слів передбачте, про що розповідатиметься у творі.

Затягнеться небо повзе

поливає              

город

тягнеться листя буряків                 

подякувати хмарі

2)      Заслуховування складених розповідей.

  • Прочитайте заголовок.
  • Як ви вважаєте, чому оповідання так назвали?

3)      Читання оповідання вчителем і співставлення зі складеними учнями.

4)      Вибіркове читання.               

  • Де живе хмара? Прочитайте, як вона з’являється.
  • Прочитайте, як падають краплі дощу.                  
  • За що автор дякує хмарі?

Фізкультхвилинка

2.       Опрацювання сторінки «Читай і збагачуй свої знання і вміння» (с. 87)

1) Читання слів у стовпчиках.

  • Читайте швидко, вимовляйте чітко!
  • Читання слів з наголосом на першому складі.
  • Читання «ланцюжком».
  • Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.
  • Читання слів — назв предметів, ознак, дій предметів.

2)      Робота в парах.

  • Складіть загадку і відгадайте її.
  • Синіми стежинами поволі пливуть.

У сивих торбинках нам воду несуть.

3)      Робота над загадкою-акровіршем.

  • Прочитайте загадку.
  • Чи вдалося вам відгадати загадку? Якщо ні, то прочитайте перші букви кожного рядка.

3.       Опрацювання сторінки «Читай і світ пізнавай» (с. 88)

1) Опрацювання вірша В. Федоренко «Жаліслива хмара».

  • Чому вірш має таку назву?
  • Хто просив у хмарки дощику?
  • Прочитайте, як чапля просила дощику.
  • Чому жабка благала дощику?

2)      Робота за малюнком.

  • Кого зобразив художник? Прочитайте відповідні рядки вірша. Складіть свої речення.

3)      Робота над загадкою М. Лисича.

  • Як названа хмара?
  • Які слова про хмару вжиті як про живу істоту?

IV.     ПІДСУМОК УРОКУ

  • Які твори прочитали на уроці?
  • Що нового з них дізналися?

У неволі щастя не буває. С. Шаповалов «Коли скрипалять стрибунці»

 

Мета: продовжити роботу над розвитком читацьких навичок учнів; розвивати мов­лення, мислення, допитливість, виховувати інтерес до читання, любов до природи.

Хід уроку

I.       ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.      АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.       Мовленнєва розминка

Розучування лічилки

Раз — метелик, два — жучок.

Три — невтомний павучок,

А чотири — бабка спритна,

П’ять — то сонечко привітне,

Шість — потішний світлячок,

Сім — то джмелик-дивачок.

Вісім — бджілка-трудівниця,

Дев’ять — мушка-танцівниця,

Десять — коник-стрибунець.

Тут лічилочці кінець!

Л. Вознюк

2. Робота над загадкою

3 гілки на стежинку,

З травички на травичку Стрибає пружинка —

Зеленувата спинка. (Коник)

—      Улітку на лугах, лісових галявинах часто можна побачити коників. їх упізнають по довгих задніх ніжках, з допомогою яких вони добре стрибають, та по вусах, що більші, ніж тіло коника. А ще, як і деякі інші комахи, вони, ховаючись серед густої трави, дають про себе знати своєрідними звуками.

І вдень, і вночі можна почути, як голосно скрекоче коник. Це він тре одне крило об інше. У коників на крилах є особлива жилка, якою вони водять, як смичком, по перетинці у вигляді округлого люстерка і видають цвіркотливі звуки.    

Таким чином коники «перемовляються» між собою. Якщо до них наблизи­тися, вони припиняють Тріскотіння, і знайти їх майже неможливо.

Коника, що сидить у траві, помітити нелегко, бо його зелене забарвлення зливається з травою і добре маскує його. Придивіться до коника. Він весь час ворушить вусиками. Пробігла тінь — і вусики ворухнулися, дмухнув віте­рець — і вусик відхилився в той самий бік. За допомогою вусиків коники ді­знаються про те, що відбувається навкруги, відчувають запахи. Вони добре чують. їхні «вуха» розміщені на ніжках.

їдять коники листки рослин, м’яке насіння, стиглі ягоди і дрібних ко­машок. Коники прикрашають нашу природу.

III.     РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ» (с. 84)

Опрацювання оповідання С. Шаповалова «Коли скрипалять стрибунці»

1.       Читання тексту вчителем

2.       Аудіювання

•        Де живуть коники-стрибунці?

¨    На лужку

¨    У лісі

•        Хто вони?

¨    Справжні музиканти

¨    Справжні співаки

•        Як звали хлопчика?

¨    Івась

¨    Петрусь

•        Скількох стрибунців спіймав хлопчик?

¨    Двох

¨    Трьох

•        Чи скрипалили коники у банці?

¨    Так

¨    Ні

•        Що порадила бабуся?

¨    Випустити коників на лужок

¨    Постелити їм трави у банку

3.       Читання оповідання учнями

—      Де живуть коники-стрибунці?

—      Чи доводилося вам чути чарівну музику коників?

—      Навіщо Івась упіймав двох коників?

—      Що сказала йому бабуся?

—      Яка головна думка оповідання?

—      Виберіть правильну відповідь.

•        Добре вірних друзів мати.

•        У неволі щастя не буває.

4. Переказ тексту

—      Підготуйтеся і перекажіть опоповідання своїми словами

IV.     ПІДСУМОК УРОКУ

—      Що нового дізналися на уроці?

—      Що розповісте вдома батькам?

 

Календарно-тематичне планування образотворчого мистецтва для 4 класу

Образотворче мистецтво

(За підручником: Любарська Л.М. Образотворче мистецтво:

Підруч. для   4 кл. – К.: Форум,2004)

Календарно-тематичне планування образотворчого мистецтва для 3 класі

Образотворче мистецтво

(За підручником: Любарська Л.М. Образотворче мистецтво:

Підруч. для   3 кл. – К.: Форум,2003)

 

Календарно-тематичне планування образотворчого мистецтва для 2 клас

Образотворче мистецтво

(За підручником: Любарська Л.М. Образотворче мистецтво:

Підруч. для   2 кл. – К.: Форум,2003)

 

Сторінка 1 з 4
 

Виктор Новосад на сервере Стихи.ру
загрузка...
« Освітній портал »   2013 р.