загрузка...
Субота, 23 травня 2015 14:12

Природознавство. Я і Україна. 1 клас. Конспект уроку. Різноманітність тварин. Що дають тварини людям

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 Різноманітність тварин. Що дають тварини людям

Мета: розширити і уточнити уявлення дітей про різноманітність тваринного світу, середовище їхнього існування. З'ясувати правила поведінки в природі. Розвивати спостережливість, уміння групувати тварин за способом пересування, середовищем існування. Виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: предметні малюнки тварин, таблиця, картки.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1. Проблемний вступ до уроку. Відгадування загадок.

Перший я приніс весну,

Розбудив усе від сну,

Заспіваю під вікном,

Люди звуть* *м*е не ... (Шпаком)

Пазуристий він, гривастий,

Як збирається напасти,

Рявкне — ох і лютий рев,

Відгадали? Так, це ... (Лев)

* * *

Не олень він і не бик,

В краях теплих жити звик.

Є на носі в нього ріг

Хто ж це др**у*з і? ... (Носоріг)

Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами.

Весь, як є — жорстока лють,

Очі так її і ллють.

Затаївся ось, примовк

Грізний звір* *ц*е й, звісно ... (Вовк)

Має вуса, пишний хвіст

І негарну звичку:

Спершу добре він поїсть,

Після вмиє *л*и* чко. (Кіт)

Голодна реве,

А нагодована жує,

Дітям усім молоко дає. (Корова)

— А чи здогадались, діти, куди ми сьогодні помандруємо? (У тваринний світ)

— З ким ближче познайомимось? (З тваринами)

— До якої природи належать тварини? (До живої природи)

— Де живуть тварини? (Вдома, в лісі, в воді, ...)

II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності

1. Повідомлення теми, завдань уроку та розповідь вчителя.

Тварини, так само як і рослини, дихають, харчуються, розмножуються, ростуть і вимирають.

На землі понад мільйону видів тварин, які живуть в різних місцях і різних умовах.

Тварин розподіляють на звірів, птахів, комах, риб.

2. Робота за підручником, с 71.

3. Робота за таблицями (малюнки із зображенням птахів, комах, звірів).

• Розгляньте зображення тварин.

— Які з них вам відомі?

— Яким одним словом їх можна назвати? (Птахи)

— Які з них перелітні, зимуючі?

— А який птах до нас прилітає взимку?

Висновок: тіло птаха вкрите пір'ям, це ознака, яка відрізняє птахів від інших тварин. Вони мають крила, дзьоб.

• Учні розглядають зображення комах.

— Як ви думаєте, до якої групи тварин вони належать? (Комахи)

— Які зображені комахи? Назвіть.

— Порахуйте, скільки має ніг комаха? (6)

— Подивіться на цю тварину. Хто це? (Павук)

— Скільки у нього ніг? (8)

Висновок: тіло комахи складається з голови, грудей, черевця і 6 ніг, окрім павука — у нього — 8 ніг.

Фізкультхвилинка

Сірі зайчики маленькі.

Вушка є у них довгенькі.

В лісі грались, веселились,

Працювати вже втомились.

А щоб добре працювати,

Треба трішки пострибати.

Відпочили, розім'ялись -

І до роботи знову взялись.

• Розглядання малюнків із зображенням звірів.

— Яким одним словом можна назвати цих тварин?

— Яких звірів ви знаєте?

— Чим вкрите тіло звірів?

— А чим звірі вигодовують своїх малят?

4. Читання вірша.

5. Розповідь вчителя.

III. Формування вмінь та навичок

1. Читання вчителем казки.

Переглядів 1975 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
 

Виктор Новосад на сервере Стихи.ру
загрузка...
« Освітній портал »   2013 р.