загрузка...
Субота, 18 січня 2014 11:22

Українська мова. Конспект уроку, 2 клас. В. Скуратівський "Калина". С. Жупанин "Буду я природі другом". за підручником О.Я.Савченко

Автор 
Оцініть матеріал!
(3 голосів)


Тема.
В. Скуратівський Калина. С. Жупанин Буду  я природі другом.

Мета: продовжити роботу над темою: «Що таке Батьківщина»; ознайомити зі змістом оповідання

В. Скуратівського «Калина»; розширити знання про калину як символ України; розвивати читацькі навички, образне мислення, вміння аналізувати прочитане, робити висновки; збагачувати словниковий запас учнів.
Виховувати любов до
рідного краю, бережне ставлення до природи.
Обладнання: малюнок калинового куща, пісня Червона калина, презентація, вирізані грона калини, без ягідок, пісня "Ой у лісі калина".

Хід уроку

I. Організація класу

Гості прийшли до  нас у клас , обернемось - привітаймось,  посміхнемсь і  до роботи всі візьмемсь.

-  Діти, а до якого уроку ми приготувалися? ( до уроку читання)

1)  За допомогою  карточок  – блискавок ми привітаємось з навколишнім світом.

Доброго ранку, сонечко ясне!

Доброго ранку, земле прекрасна!                              

Доброго ранку, дерева багряні!

Доброго ранку, квіти духмяні!

Доброго ранку, птахи галасливі!

Доброго ранку, люди щасливі!

2)           А цікаво вам дізнатись,

           Що сьогодні може статись?

           Ну то всядьтеся зручніше –

           Попрацюємо скоріше!

- Що ми робимо на уроках читання? (читаємо;  вчимося читати і переказувати; вивчаємо прислів’я ,приказки, скоромовки і т.п.; робимо тренувальні  вправи і т.п.)

 - А що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?  

(навчитися гарно читати; нових знань; цікавих завдань; що мене похвалить учителька; що я буду старанним і т.п.)

2) Познайомтесь  з епіграфом уроку

Криниця з журавлем і кущ калини –                  

Це  символ  моєї  Батьківщини.

-Як ви розумієте цей епіграф?

-Які асоціації у вас викликає слово Батьківщина?

II .Перевірка домашнього завдання

Зберіть усі знання і сили і згадайте , що дома вчили?

    - Яке домашнє завдання ви виконували?                   

І гр.. - Скласти 5 речень про сучасний Київ

ІІ гр.. - Скласти план тексту, навчитись читати виразно

ІІІ.гр. -Малюнок, відповідати на питання.

ІІІ.Підготовчі вправи для читання

 Щоб почати нам  читати - треба вправи нам згадати

1. Мовна розминка 

2. Чистомовки - добавлянки  

3. Скоромовки  

4. Таблиця Шульте

5. Вправи на промовляння складів на видих- вдох

6. Вправи для очей  

VI. Мотивація навчальної діяльності

-Давайте подивимось на шифрограму .

-Прочийте у віконечках  (робота в парах)  (піднімаємо карточку того  кольору на якому написаний  потрібний склад - в цілому слово )

-Прочитайте разом слова по порядку вказаному внизу таблиці

-Яке слово ми сьогодні ще не вживали(калина)

                  До нас завітала чарівна дівчинка Калина виступ(Калина - це  символ України. На нашій планеті росте понад 200 видів калини. Калина — лікарська рослина. Проводжаючи сина в далеку дорогу, мати напувала його калиновим чаєм і давала в дорогупиріжок з калиною. На честь народження дочки біля хати садили калину. На великі свята поруч з хлібом клали і калину.

Я ВАМ  ПРИНЕСЛА ГРОНА , але вони без ягідок , коли ви будете давати гарні відповіді то будете отримувати ягідки  і в кінці уроку ми прикрасимо гронами нашу калину.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

Саме про калину ми будемо говорити на уроці і прочитаємо оповідання «Калина»,а щоб дізнатися  ім"я і прізвище письменника,

Знайомство дітей з біографією В. Скуратівського     

Оповідання «Калина» написав ВасильСкуратівський.    Народився Василь Скуратівський у глухому поліському хуторі Забуда на Житомирщині.   З дитинства любив читати. У 13 років вирішив стати письменником, написав перші  вірші. З часом їх почали друкувати.  Всього за життя письменника було видано понад 20 книг.

Метою нашого уроку буде можливість поглибити  наші знання про калину - як символ України;

поділимо текст на частини;  додамо у скриньку «Народної творчості» нові прислів’я;

 пограємо в цікаві ігри;  поповнимо словниковий запас новими словами.

V.Робота над текстом

Відкрийте, будь ласка, підручники на сторінці 69

-  Порахуйте, скільки абзаців має текст;

1_  Читання І абзаца учнем;

      а)   Запитання:

- Про які дерева говориться в тексті?

- Символами яких країн вони є?

       Гра «Відгадай слова»    

л н к е

з і б к р е а

е б р в а

л а и н к а

     б) Вибіркове читання

найдіть і прочитайте прислів"я

- Яке прислів’я ви прочитали у тексті?

- Як ви його розумієте?

     в) Про калину народ склав дуже багато прислів’їв та приказок.

Гра «Мозаїка». (робота в групах)

ПРАВИЛА РОБОТИ В ГРУПАХ                     

І група. Скласти зі слів прислів’я

У лузі калина з квіточками, немов матуся з діточками.

ІІ група

Любуйтеся калиною, поки цвіте, а дитиною, поки росте

ІІІ група

Який кущ, така й калина, яка мати, така й дитина
2) Читання ІІ абзаца мовчки;

 а)  Запитання:

- Про що ви дізналися в цьому абзаці?

- Про яку саме пісню говориться?

- Коли народ склав цю пісню?

- Хто такий Богдан Хмельницький?

Давайте звернимося до довідкового бюро.

           б)Довідкове бюро 

Богдан Хмельницький –гетьман України 1648 – 1657р.р. , полководець і державний діяч

              в) Слухання пісні, - як вона звучить?.ЗАПИС 1 СОВПЧИКА

              г)  Читання пісні по рядам 

   1 ряд -1,2рядки

   1р.+ 2р. - 3-4рядки

   1р.+2р.+3р.-5,6 рядок

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКАСтомились трохи- підемо  пісень поспіваємо

 

3) Читання ІІІ абзаца вчителем.

- Я прочитаю текст - ви позначите слова , які вам не зрозумілі

                         а)  Словникова робота   

дбайливо- з турботою, піклуванням.

наруга- відверте, демонстративне, цілеспрямоване знущання, кепкування, глузування;

ганьба- сором, безчестя, лиха слава;

накличе- викликати небажане.

насамкінець- в кінці весни;

                б) Інтонаційне читання:

- Знайдіть і прочитайте  питальне речення,

- розповідне речення,

- спонукальне речення   ДО ЧОГО СПОНУКАЄ ------БЕРЕГТИ  КАЛИНУ І ВСЮ ПРИРОДУ.

VI. Робота  над віршем.

Сьогодні ми познайомимось з віршем Степана Жупанина  "Йтиму садом.."

Послухайте коротку біографію   СЛАЙД № 17

     Народився 18 січня 1936 року в с. Іршава в сімї хлібороба.

     В дитинстві любив слухати розповіді та казки, які розповідав йому батько. Вмів грати на сопілці.

     Написав багато скоромовок, закличок, оповідань, що склали 25 збірок.

Ми пограємо в гру "Розвідники" і закодуємо наш вірш , щоб його могли зрозуміти ви і наші гості і вивчити вірш  напам"ять. Повчимося читати вірш інтонаційно.

 Я читатиму вірш , а ви повинні подумати і сказати  про що цей вірш  (про зв'язок людини і природи)

КОДУВАННЯ ВІРША (на слайді випливають малюнки)

ЧИТАННЯ З ІНТОНАЦІЙНИМИ ПАУЗАМИ

ПОВТОРЕННЯ вірша  по піктограмам

VІІ. Підсумок уроку

-Чи справдились ваші содівання?

-Про який народний символ йшлася мова на уроці?

-Хто розкаже вірш напам"ять ?
VII.Домашнє завдання.

І група  - с. 69 – 70, вивчити вірш, виписати 3 прислівя про калину.

ІІ група - с. 69 – 70, вивчити вірш, виписати 2 прислівя про калину.

ІІІ група - с. 69 – 70, вивчити вірш, виписати 1 прислівя про калину.

 

ВІРШ КАЛИНКИ . Червоні кетяги калини  горять вогнями усіма.
Без калини нема України,
без народу Вкраїни нема. (Давайте і ми прикрасимо нашу калину червоними кетягами)

-Яку основну думку ми ви несли з цього уроку  " БЕЗ КАЛИНИ -НЕМАЄ УКРАЇНИ"

ПРИГОЩАЄМО ГОСТЕЙ КОРОВАЄМ

 

Переглядів 3846 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
 
Виктор Новосад на сервере Стихи.ру
загрузка...
« Освітній портал »   2013 р.